8 w ofercie.

Pokazano 1-8 z 69 pozycji

Zamki elektroniczne

Zamki elektroniczne

Zamki elektroniczne - jak wiadomo rynek cały czas się zmienia i wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów posiadamy w ofercie szereg rozwiązań elektronicznych. Producenci cały czas wprowadzają nowe produktu. Już dzisiaj można wyjść z domu nie zabierając ze sobą klucza. Każdy system elektroniczny występujący na rynku ma szereg zalet. Klient zgłaszając swoje zapotrzebowanie może liczyć na profesjonalne doradztwo naszej firmy. Praktycznie w każdym przypadku jest możliwość znalezienia takiego produktu, który spełni oczekiwania. W ofercie naszej firmy posiadamy klamki elektroniczne, zamki elektroniczne, zamki hotelowe, zamki otwierane kodem, zamki otwierane kartą, wkładki elektroniczne (Evva Airkey oraz Icon Cliq Go), które mogą pełnić funkcję podstawowej kontroli dostępu bez prowadzenia instalacji - jest to idealne rozwiązanie dla nowych obiektów, które tyle co zostały oddane do użytkowania.

Podział zamków elektronicznych ze względu na sposób otwierania

Elektroniczne zamki do drzwi można podzielić ze względu na sposób otwierania. Do rodzajów zamków możemy zaliczyć:

  • zamek na kod,
  • zamek na kartę,
  • zamek elektroniczny otwierany pilotem,
  • zamek otwierany smartfonem,
  • zamek elektroniczny do drzwi otwierany za pomocą linii papilarnych.

Wybierając dowolny model możesz liczyć na naszą pomoc przy montażu, możemy zapewnić również kompleksowy montaż każdego z rozwiązań

Podział zamków na kod - sposób ryglowania

Zamki elektroniczne do drzwi mogą także się różnić ze względu na to w jaki sposób drzwi są ryglowane:

- mogą to być klamki na kod - czyli klamki otwierane za pomocą kodem, które blokują jedynie górny język zamka. Drzwi zatrzaskuje się, a klamka pozostaje luźna. W momencie wpisaniu kodu, zamek zasprzęgla się i mamy dostęp przez kilka sekund. Bez użycia kluczy, korzystając jedynie z kodu lub karty możemy wejść do środka mieszkania, pomieszczenia, czy apartamentu. Elektroniczny zamek w postaci klamki wymaga montażu inwazyjnego w drzwiach. W celu zamontowania zamka trzeba wywiercić w drzwiach dodatkowe otwory montażowe na przeprowadzenie istotnych śrub oraz przewodu łączącego część wewnętrzną z częścią zewnętrzną. Wewnątrz pomieszczenia znajduje się koszyk na baterie, a część zewnętrzna to klawiatura i czytnik kart. Taki zamek doskonale sprawdzi się w miejscach, w których chcemy ograniczyć dostęp osób niepowołanych do pomieszczenia. Wytrzymałość baterii w takich produktach jest bardzo duża. 4 lub 8 baterii AA lub AAA wystarcza na kilka tysięcy otwarć,

- zamek cyfrowy , który rygluje drzwi - przykładowym zamkiem ryglującym jest zamek NUKI, ENTR firmy Yale, czy też inne zamki na rynku takie jak August, Gerda Lock czy Linus. Dostęp do pomieszczenia w zależności od modelu, uzyskujemy korzystając z klawiatury elektronicznej, za pomocą kodu, czytnika linii papilarnych czy pilota. Te zamki na kod dają nam zwiększone bezpieczeństwo w porównaniu z klamkami elektronicznymi. Ogromną zaletą zamków ryglujących drzwi jest brak konieczności ingerencji w drzwi. Nie trzeba robić żadnych nowych otworów montażowych, wszystko montuje się w miejsce istniejących wkładek. Taki system doskonale sprawdzi się w przypadku gdy mamy nowo zamontowane drzwi i nie chcemy stracić gwarancji,

- zamek szyfrowy do drzwi - jest to standardowa klawiatura szyfrowa, taki system umożliwia nam wejście do pomieszczenia korzystając z karty czy też kodu. Elementem wykonawczym jest zaczep elektromagnetyczny, zwora lub rygiel elektromagnetyczny. Szyfrowy zamek elektroniczny wymaga poprowadzenia zasilania, zazwyczaj jest to 12V, zarówno do klawiatury jak i do elementu wykonawczego. Dostęp do pomieszczenia uzyskujemy po wpisaniu kodu. Zamki szyfrowe to rozwiązanie które sprawdzi się zarówno w hotelach, apartamentach, zamek szyfrowy to również popularne rozwiązanie do biura.

Funkcje zamka elektronicznego, zamka na kod, zamka na kartę zbliżeniową

Na rynku istnieje wiele różnorodnych produktów. Każdy system ma swoje zalety jak i wady. Wybierając model powinniśmy kierować się jego funkcjonalnością. Trzeba określić jaka funkcjonalność zamka będzie dla nas najbardziej istotna:

podstawowe zamki otwierane kodem - produkty z niższej półki cenowej - oferują możliwość otwierania drzwi wykorzystując do tego kod. Taki system umożliwia nam ustawienie kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu różnych kodów za pomocą, których możemy otworzyć taki zamek. Niektóre produkty z tej półki cenowej umożliwiają otwieranie drzwi za pomocą karty.

autonomiczne otwierane także kodem i kartą - otarcie takiego zamka może się odbyć zarówno za pomocą kodu jak i karty. Takim przykładem jest zamek Apartlock A2 z naszej oferty. Jest to zamek autonomiczny ze świetną funkcjonalnością. Dostęp do pomieszczenia uzyskujemy za pomocą kodu 6-cio cyfrowego lub karty, ustawiamy jednego administratora, który za pomocą swojego kodu może dodawać i usuwać użytkownika. Jako jeden z nielicznych produktów w tej cenie umożliwia sprawdzenie historii zdarzeń.

zdalne do apartamentów - są to idealne produkty do wynajmu krótko i długoterminowego. Możemy zdalnie generować kody czasowe, czyli takie, które są ważne na przykład od poniedziałku od godziny 12:00 do środy do godziny 17:00. Te zamki elektroniczne umożliwiają także otwieranie drzwi smartfonem, możemy sprawdzić pełną historię zdarzeń, zapisują się nawet te kody, które ktoś próbował wpisać bawiąc się zamkiem. Dodatkowo możemy ustawić kody cykliczne dla firmy sprzątającej. Taki kod daje możliwość wchodzenia do pomieszczenia w danych dniach o danych godzinach np.: od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 13:00. Dodatkowo kupując bramkę internetową mamy pełną funkcjonalność będąc poza zasięgiem bluetooth.

System Master Key elektroniczny zamek

Mówiąc system Master Key od razu myślimy, że są to wkładki i klucze, wszystko mechaniczne. Wymagający klienci cały czas zwiększają swoje potrzeby na różnorodne produkty premium. Właśnie elektroniczny zamek z systemu Master Key może takim być. W naszej ofercie znajdują się dwa produkty spełniające powyższe wymagania:

Evva Airkey - system wkładek elektronicznych zastępujących kontrolę dostępu - tak zwana kontrola dostępu bez kabli. Wkładki montuje się miejscu istniejących wkładek mechanicznych, w głowicy znajdują się baterie oraz elektronika. Programowanie systemu polega na wprowadzeniu cylindrów oraz kart/breloków za pomocą Smarftona. Pozostałe czynności takie jak ustalenie dostępów odbywają się poprzez przeglądarkę internetową. W chmurze możemy dodawać użytkowników, dodawać smartfony (wkładki także można otwierać za pomocą Smarftona wykorzystując technologię NFC lub Bluetooth). W skład oferty Evva Airkey wchodzą wkładki jednostronne, wkładki dwustronne, camlocki, kłódki, zamki szafkowe

Icon Cliq Go - wkładki elektroniczne niemieckiego producenta. Produkt ten także może zastąpić kontrolę dostępu, z wkładek możemy pobierać historię zdarzeń wykorzystując do tego programator i Smartfon. Cały system składa się z wkładek, kłódek, camlocków, czy innych zamków, nośnika, którym jest klucz oraz programatora. Hierarchię dostępów ustala właściciel systemu wykorzystując aplikację oraz programator. Klucz jest elementem przenoszącym dane pomiędzy wkładkami i Smartfonem. Za jego pomocą możemy zaprogramować wkładki, czyli poinformować je komu mają zezwolić na dostęp, a komu nie.

Elektroniczne zameczki szafkowe

Kolejnym interesującym produktem są zameczki szafkowe - elektroniczny zamek do szafek. Zameczki skutecznie chronią dostęp do szaf, szuflad czy innych mebli. Taki system pozwala nam na kontrolowany dostęp do ważnych dokumentów, urządzeń elektronicznych, narzędzi czy innych cennych rzeczy. Zameczki szafkowe jak część zamków, o których była mowa powyżej mogą być otwierane poprzez kod, kartą czy też aplikację. Jest to doskonałe uzupełnienie dla systemów zamków elektronicznych. W jednej aplikacji, jednym kodem czy też jedną i tą samą kartą możemy mieć dostęp do apartamentu, mieszkania, domu, firmy oraz do szafek. Część z tych produktów oferuje także historię zdarzeń, co w przypadku niepowołanego wtargnięcia pozwoli na sprawdzenie czy ktoś z pracowników coś zabrał z szafki, czy może jednak było włamanie. Zameczki szafkowe mogą występować w różnych opcjach, zarówno do płyt meblowych 18 mm i więcej, jak i do cienkich szafek metalowych. Mogą także mieć różną funkcjonalność np.: basenową. Wersja basenowa polega na tym, że podchodząc do otwartego zamka możemy wpisać swój własny kod i za jego pomocą go zamknąć, a przychodząc po zakończeniu pływania wpisujemy ten sam kod i otwieramy szafkę. W przypadku zapomnienia kodu jest administrator, który ma swoją kombinację lub kartę Master i za jej pomocą może otworzyć drzwi.

System zamków hotelowych i zamek do apartamentów

Zamki hotelowe i do apartamentów to odrębna gałąź elektronicznych systemów kontroli dostępu. W hotelach, które utrzymują stałą recepcje nie stosuje się klamek otwieranych kodem. W tym przypadku są to zamki na kartę zbliżeniową. System hotelowy składa się z oprogramowania na komputerze recepcji, programatora kart oraz klamek elektronicznych. Recepcjonista może programować karty na określony czas. Karta daje możliwość zaprogramowania w taki sposób aby gość hotelowy mógł ją wykorzystywać zarówno do otwierania pokoju, wejścia na fitness, siłownię, do restauracji czy basen. W systemie hotelowym można także zamówić kartę służącą do sprawdzenia historii zdarzeń, W przypadku zaginięcia rzeczy z pokoju gościa można sprawdzić kto i o której godzinie wchodził. Karta stanowi więc funkcjonalne rozwiązanie jak również zabezpieczenie. Elektroniczny system hotelowy to także prestiż i zwiększone bezpieczeństw. W hotelach, droższych pensjonatach już od dłuższego czasu montuje się takie systemy. Z jednej strony posiadanie karty jest bardziej luksusowe niż zwykłego klucza, dla klienta jest to także wygodniejsze, łatwiej jest schować cienką kartę niż klucz. Dodatkowo w przypadku zgubienia karty przez gościa, recepcja może od razu wyrobić nową, która usunie z zamków tą starą zagubioną. W takim przypadku gość może być pewny, że jego rzeczy są bezpieczne.

Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt w posiadaniu kart do pokoi. Na każdej karcie można nadrukować wizytówkę hotelu, jego nazwę, logo, dane adresowe, czy numer telefonu. Taka karta może służyć jako wizytówka. Karta jest jednocześnie w niektórych warunkach bardziej wytrzymałym rozwiązaniem od klasycznego klucza. Stosowanie tego typu rozwiązania sprawdzi się często również w przypadku apartamentów czy biura.

Dlaczego zakup w naszej firmie

Istniejemy na rynku od 1997 roku, zapewniamy kompleksowe usługi oferujące doradztwo, sprzedaż jak i montaż zamków elektronicznych. Wyposażyliśmy już setki różnego rodzaju obiektów jak hotele, biura, apartamenty, wspólnoty mieszkaniowe w nasze systemy, zarówno mechaniczne jak i elektroniczne. Działamy głównie na rynku pomorskim, ale chętnie także wybierzemy się dalej. Cały czas pogłębiamy wiedzę w zakresie elektronicznych rozwiązań do drzwi, tak, żeby usatysfakcjonować każdego klienta. Dążymy do tego, żeby każdy otrzymał produkt jak najwyższej jakości oraz bezpieczeństwo związane z profesjonalnym doradztwem, czystym i bezpiecznym montażem, a co najważniejsze zapewniamy sprawny, pewny i szybki serwis zarówno gwarancyjny jak i pogwarancyjny na wszystkie produkty zakupione w naszej firmie oraz zamontowane przez nas.

Nie wiesz jaki model z oferowanych zamków elektronicznych będzie pasował? Szukasz rozwiazania dostosowanego do indywidualnych potrzeb? Nie wiesz jak wykonać montaż? Potrzebujesz pomocy przy wyborze produktu? Chcesz lepiej zabezpieczyć swój obiekt? A może masz już dość jeżdżenia w nocy w celu wydania kluczy do apartamentu swoim gościom? - pisz, dzwoń - pomożemy.

Zamki elektroniczne