Zamki zdalne do apartamentów

Filtruj według

8 w ofercie.

Pokazano 1-8 z 33 pozycji

Zamki zdalne do apartamentów

Zamki zdalne do apartamentów
Zamki zdalne do apartamentów, czyli oszczędność czasu

Zamki elektroniczne zdalne, czyli takie gdzie kody można generować nie będąc przy zamku. W celu wygenerowania kod wystarczy smartfon, aplikacja oraz dostęp do internetu. Będąc gdziekolwiek na świecie mamy możliwość wygenerowania kodu, za pomocą, którego otworzymy drzwi. Co więcej, w tej kategorii zamków można określać ważność kodów. Nie ma konieczności wstawania w nocy i przyjeżdżania w celu przekazania kluczy do mieszkania czy apartamentu, dzięki zamkom zdalnym da się to zrobić pozostając w domu.

Nasz firma posiada w ofercie kilka różnorodnych produktów, których montaż jest możliwy na różnych drzwiach. Zamek do apartamentów może występować zarówno w wersji klamki elektronicznej np.: produkt VG BL1 , Apartlock P1, Apartlock P2, Apartlock C1 , zamka szyfrowego (klawiatura elektroniczna nie wymagająca baterii tylko stałego zasilania 12V) np.: Vg-BL Reader, Apartlock V2 jak i zamka samoryglującego (obracającego kluczem od wewnątrz) - NUKI, czy LINUS firmy Yale.

Porównanie zamków elektronicznych

Apartlock A2

Apartlock P2

Apartlock P1

NUKI

ENTR

Otwierany kodem tak tak tak tak tak
Otwierany kartą tak tak tak nie nie
Otwierany pilotem nie nie nie tak tak
Otwierany liniami papilarnymi nie nie nie nie tak
Otwierany smarftonem nie tak tak tak tak
Historia zdarzeń Tak – na wyświetlaczu Tak – aplikacja Tak – aplikacja Tak – aplikacja nie
Sposób montażu Inwazyjny – wiercenie otworów Inwazyjny – wiercenie otworów Inwazyjny – wiercenie otworów Na wkładce z bezpiecznym sprzęgłem Na dedykowanej wkładce
Zdalne generowanie kodów Nie Tak – nawet bez WiFi Tak – nawet bez WiFi Tak – WiFi/BT nie
Sposób zmiany kodu Na klawiaturze zamka Przez Aplikację Przez Aplikację Przez Aplikację Na panelu dotykowym
Czy wymaga WiFi do działania Nie Nie / opcjonalnie bramka Nie / opcjonalnie bramka Tak Nie
Sposób zamknięcia Język klamki / drzwi zatrzaśnięte Język klamki / drzwi zatrzaśnięte Język klamki / drzwi zatrzaśnięte Język zamka, obraca kluczem / drzwi zaryglowane Język zamka, obraca kluczem / drzwi zaryglowane
Drzwi na których można zamontować Większość modeli, których zamek wpuszczany ma otwory boczne na klamkę Większość modeli, których zamek wpuszczany ma otwory boczne na klamkę Drzwi aluminiowe, wąskie profile, Wszystkie drzwi na wkładkę, także Dierre, Witex, Gerda oprócz wąskich profili Wszystkie drzwi na wkładkę, także Dierre, Witex, Gerda oprócz wąskich profili
Zasilanie 8 x AAA 8 x AAA 4 x AAA 4 x AA Własny akumulator
Wytrzymałość na bateriach Do 2 lat Do 2 lat Do 2 lat Około 3 – 5 miesięcy Około pół roku

Jakie możliwości dają zamki do apartamentów?Zamki elektroniczne dające taką możliwość jak zdalne generowanie kodów idealnie nadają sie do zarządzania apartamentami, pokojami hotelowymi (zamki do hoteli), mieszkaniami na krótkoterminowy wynajem. Podczas montażu, zamek zostaje wczytany w aplikację na Smartfonie wykorzystując technologie bluetooth, dzięki czemu stajemy się właścicielem (administratorem) takiego zamka i możemy w pełni:

- konfigurować wszelkie parametry - za pomocą aplikacji możemy taki zamek zdalnie otworzyć, ustawić wszelkie jego parametry, takie jak czas otwarcia, stałe otwarcie,

-obsługiwać - możemy sprawdzić w jaki jest stan baterii, aplikacja pozwala nam sprawdzić pełną historię zdarzeń (wszelkie dane jakie działania podejmowali klienci oraz firmy obsługujące apartament), czyli kto i kiedy wchodził, także zapisuje historię źle wpisanych kodów,

- nadawać uprawnienia (tak zwane generowanie kodów)- zarówno kody dostępów dla naszych gości (ilość generowanych kodów jest duża, na tyle wystarczająca, żeby obsłużyć wiele gości), jak i dodatkowe kody dla np.: firmy sprzątającej czy też właściciela. Kod dostępu może być ważny od np.: godziny 12 00 w poniedziałek do godziny 0 00 w środę. Wygenerowane kody można wysłać za pomocą aplikacji zainstalowanych w telefonie oraz za pomocą SMS. Za pomocą aplikacji możemy także dodawać karty zbliżeniowe oraz możemy sprawdzić całą historię użycia tych kart. Uprawnienie mogą być także nadawane do aplikacji, czyli można stworzyć autoryzowanego administratora, nadanie mu dostępu pozwoli na zarządzanie kodami, na otwarcie drzwi zdalnie (z wykorzystaniem bramki wifi) lub poprzez bluetooth, nadawanie nowych kart oraz inne działania związane z pracą przy zamku. Nawet gdy baterie się zużyją to wykorzystując smartfona podczas wymiary można wgrać aktualną godzinę co nie zaburzy rytmu pracy (pozwoli na to aby każdy kod dostępu zaczynał się o odpowiedniej porze). Administrator bez użycia kluczy, będzie mógł dokonywać otwarcia zamka oraz programować nowe karty.

Każdy zamek do apartamentów oprócz wejścia na kod, czy też przy użyciu kart ma możliwość otwarcia awaryjnego w przypadku niespodziewanych zdarzeń jak brak zasilania. Wtedy nie pomoże ani kod dostępu, ani karty, ani smartfon i otwarcie poprzez bluetooth, ani sms od właściciela nie pozwoli nam na dostęp do środka. W zależności od produktu albo jest to klucz dedykowany do danej klamki elektronicznej (tak zwany klucz awaryjny, który należy użyć we wskazanym w instrukcji miejscu, żeby odblokować mechanizm klamki), inne zamki umożliwiają awaryjne otwarcie za pomocą klucza od wkładki zamontowanej w drzwiach. Wszelkie produkty da się otworzyć bez konieczności niszczenia drzwi. Każdy producent myśli jak ułatwić dostęp właścicielowi do apartamentu w przypadku rozładowanych baterii czy też jakiejś awarii, prawie zawsze jest klucz, który można użyć.
Rodzaje zamków do apartamentówElektroniczne zamki do apartamentów można podzielić na 3 rodzaje.

Opcja nr 1 - klamka elektroniczna na kod np.: VG BL1 na kod, kartę, bluetooth. Po wpisaniu kodu i uzyskaniu dostępu do zamka mamy kilka sekund, gdzie poprzez naciśnięcie klamki możemy wejść do apartamentów. Zamknięcie drzwi nie jest na wkładkę, tylko na górny język zamka, daje nam to możliwość dostania się bez użycia klucza. Produkty z tej kategorii są relatywnie niedrogie, a zaoszczędzają nam wiele pracy podczas obsługi gościa. Należy pamiętać, że podczas generowanie kodów powoduje, że oszczędzamy swój czas. Większość elektronicznych zamków z możliwością zdalnego generowania kodów jest opartych o aplikację TTlock, która jest bardzo przejrzysta, łatwa w obsłudze.

Opcja nr 2 - wkładka elektroniczna, jako zamek Apartlock C1 - produkt, który także działa w oparciu o aplikację TTlock, dostęp uzyskuje się także poprzez wpisanie kodu na przedniej głowicy wkładki, a później się przekręca jak w przypadku użycia normalnych kluczy.

Opcaj nr 3 - zamki samoryglujace jak NUKI czy LINUS. Zamek działa na zasadzie obracaniem klucza od środka Apartamentów. Na zewnątrz za pomocą klawiatury można wpisać kod i po uzyskaniu dostępu silnik elektroniczny obraca kluczem. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, ponieważ drzwi są zaryglowane na dolny język zamka wpuszczanego, a w przypadku drzwi antywłamaniowych także na wszelkie bolce dodatkowe.


Czy zamek będzie pasował do drzwi?To pytanie zadaje sobie wielu przyszłych klientów. Nie każdy zamek elektroniczny da się zamontować na każdych drzwiach. Wszystko zależy od modelu drzwi, od grubości drzwi (klamki takie jak VG Bl1, czy Apartlock mają określoną długość trzpienia). Pewne modele drzwi posiadają zamki wpuszczane, które nie mają odpowiednich otworów montażowych co utrudnia montaż zamka lub go całkowicie uniemożliwia. Takim przykładem są drzwi Dierre, niektóre drzwi Gerdy, czy też drzwi Witex - wszystko zależy od modelu.

Bardzo ważnym elementem są także wymiary. Zarówno wymiary drzwi jak i wymiary samego zamka. To od nich zależy czy zamki będą pasowały do naszych drzwi czy też nie. Niektóre klamki na kod są szerokie i nie będą pasowały do wąskich drzwi, inne są podłużne i da się ich zamontować na specyficznych zamkach wpuszczanych - to od zamków w drzwiach zależu czy zamki elektroniczne będą pasowały.


Sposób montażu zamkówCzęść produktów - głównie klamki elektroniczne - wymagają wiercenia dodatkowych otworów w drzwiach, zarówno na tuleje montażowe jak i na przewody łączące cześć zewnętrzną (tam gdzie jest klamka oraz klawiatura) oraz część wewnętrzna (tam gdzie jest klamka oraz baterie).

Wkładka elektroniczna nie wymaga wiercenia otworów, ale w jej przypadku istotna jest grubość drzwi. Powyżej pewnych wymiarów nie da się jej zamontować.

Zamek ryglujący montuje się na wkładce zamontowanej w drzwiach. Od środka za pomocą śrub oraz klucza sześciokątnego dokręca się (ilość obrotów zależy od materiału z jakiego jest zbudowana wkładka) specjalny uchwyt do wkładki , a na niego montuje się zamek.
Wiele apartamentów, czy to będzie działałoJeżeli posiadają Państwo wiele apartamentów położonych w odległych rejonach polski, czy też Europy to takie zamki zdalnie obsługiwane idealnie się sprawdzą. W aplikacji możemy podejrzeć historię każdego zamka, stan zamka, czy też ustawić stałe zaryglowanie klamki zamka. Z jedne aplikacji obsłużymy wiele lokalizacji i będzie wiadomo gdzie kto i kiedy wchodził.
Jeżeli mają Państwo wątpliwości czy takie zdalne nadawanie dostępu ma sens, czy wykorzystując bluetooth można wejść do domu, czy bez użycia klucza można przechodzić przez drzwi, czy wpisując kod można wejść do hotelu to zapraszamy do kontaktu. Codziennie sami używamy zamka elektronicznego, nie nosimy kluczy ze sobą, zdalnie wpuszczamy kurierów do pomieszczeń w celu pozostawienia paczki, udzielamy im dostępu, wysyłamy kod, żeby mogli otworzyć zamki w danych dniach i godzinach. Zamek zdalnie sterowany naprawdę ułatwia życie, w a przypadku apartamentów do wynajmu krótkoterminowego idealnie się sprawdzi.

Zamki zdalne do apartamentów